Gizem Özdilli “Gizem’in Mutfak Aşkı” Kitabını Görücüye Çıkardı

02255557
Çocukluğundan bu yana mutfağa olan ilgisini 94 adet yemek tarifi ile “Gizem’in Mutfak Aşkı” kitabında derleyen Gizem Özdilli, iyi bir aşçı olma iddasından çok ötede yapmaktan zevk aldığı reçeteleri okuyucularıyla paylaşıyor. Foodinlife ta yayınlanan habere  göre Salı günü meraklılarıyla buluşacak olan kitapta; 94 farklı baharat ve soslarla harmanlanmış yemek tarifiyle birlikte, diyetisyen Murat Baş ve astrolog Dinçer Güner’in de önerileri ve görüşleri yer alıyor.
Ankara’nın meşhur lokantacılarından biri olan dede ve mezeriyle oldukça başarılı bir babanın mutfağında kendi evinin aşçısı olma yolunda farklı lezzetler deneyimleyerek  gezdiği gördüğü yerlerden aldığı baharatları tatmaktan zevk alan Gizem Özdilli, yemek yapmayı rehabilitasyon yapmakla özdeşleştiriyor. Yapılışı kolay, pratik tariflerle hayatında hiç mutfağa girmemiş, yumurta bile kırmamış olanların dahi yapabileceği tariflerin yer aldığı Gizem’in Mutfak Aşkı’nda aynı zamanda iyi yemek yapanları da zorlayacak seçenekler bulunuyor.

Mesleki hayatı boyunca yurtdışında geçirdiği 10 yılda, farklı lezzetleri tatma imkanı bulduğunu belirten Özdilli, aynı zamanda Türkiye Aşçılar Federasyonu’na bağlı şeflerden Mehmet Yalçınkaya’nın verdiği fahri şef madalyası ile aldığı desteği ileride daha farklı projelere yansıtacağının müjdesini veriyor.

Gizem Özdilli’nin mutfak sırlarını tüm samimiyetiyle döktüğü kitapta ayrıca twitter takipçilerinin de ilginç tarifleri yer alıyor. 100′e yakın öneriden, herkesin damak tadına uyum sağlayabilecek akılda kalan seçimler yaptığını söyleyen Özdilli, yakın zamanda yazmayı hedeflediği yeni tarif kitabında bu kez pratik reçetelerin yer alacağını belirtiyor.